Kelionės kitu kampu

Japonija – kultūra ir autentiškos patirtys

Geriausias metas keliauti į Japoniją – rudenį! Garuojančios vulkaninės versmės, raudoni klevai ir giedras dangus.

Kviečiame patirti, koks šiltas ir spalvotas yra japoniškas ruduo!

Skrydžiai: Vilnius – Helsinkis – Osaka, Tokijas – Helsinkis – Vilnius (Finnair)

2024 m. spalio 26 d. – lapkričio 9 d.

KELIONĖS AKCENTAI

  • Maža ir jauki grupė – nuo 6 iki 12 asmenų
  • Kartu su kelionės vadove iš Lietuvos – Jurga, kuri Japonijoje gyveno 4 metus
  • Kruopščiai atrinkti 4* viešbučiai (ar atitinkantys 4*) ir jaukūs tradiciniai svečių namai “Ryokan”
  • Keliausime greitaisiais Shinkansen traukiniais ir privačiu transportu
  • Praleisime net 3 dienas nuostabiajame Kyote
  • Lankysimės arbatos laukuose ir patys skinsime jos lapelius
  • Pabėgsime nuo miestų šurmulio ir turistų pramintų takų į laukinę gamtą milžiniškų kedrų apsuptyje – keliausime Kii pusiasalyje
  • Pabūsime švenčiausiose Japonijos vietose Kumano Sanzan ir religiniame piligrimų centre – Koyasan, kur nakvosime šventykloje pas vienuolius
  • Patirsime lėtą gyvenimą idiliškame karštųjų versmių kaimelyje Yunomine
  • Atsipalaiduosime karštose vulkaninėse versmėse – „Onsen
  • Apsistosime Shirahamoje, kuri garsėja balto smėlio paplūdimiu ir jūrų gėrybių patiekalais
  • Eisime į 8km žygį per autentiškus Nakasendo kaimus ir nakvosime senoviškoje troboje
  • Grožėsimės raudonais japoninių klevų lapais ir saulėtu rudeniu
  • Fotografuosime Fuji ugnikalnį iš geriausios apžvalgos vietos
  • Net 3 dienas tyrinėsime vieną įdomiausių pasaulio miestų – Tokiją

KELIONĖS PROGRAMA

Spalio 26-27 d. Skrydis Vilnius – Helsinkis – Osaka.
Atskrendame į Osakos oro uostą per pietus. Vykstame į Kyotą, kuriame numatytos net 4 nakvynės. Vakare turėsime bendrą keliautojų susipažinimo vakarienę.

Spalio 28 d. Kyoto senamiestis ir Gionas
Pažintį su Japonija pradėsime pasivaikščiojimu su vietiniu anglakalbiu gidu, kuris mums aprodys Kyoto senamiestį. Niekur neskubėdami turėsime visą dieną nuostabaus Kyoto senamiesčio ir Giono tyrinėjimams.
Kyotas garsėja arbata, o Matchos puodelis suteiks žvalumo po ilgo skrydžio.
Apsistosime Kyoto centre, šalia senamiesčio tradiciniuose japoniškuose svečių namuose arba 4* tradiciniame viešbutyje.

Spalio 29 d. Dienos turas Kyote
Keliausime su privačiu transportu ir vietiniu anglakalbiu gidu po garsiąsias Kyoto vietas: Auksinis paviljonas, Kiyomizu-dera šventykla, Arashiyama bambukų giraitė, Fushimi Inari Taisha – nesuskaičiuojamų raudonų Torii vartelių šventykla.
Šios vietos išsibarstę už Kyoto centro, todėl privatus transportas labai patogu. Nakvynė Kyote.

Spalio 30 d. Dienos turas į Narą
Pirmą pusdienį praleisime senojoje sostinėje Naroje, kuri garsėja šimtametę istoriją turinčiomis šventyklomis. Mus lydės vietinis anglakalbis gidas. Žinoma, susipažinsime su Naros stirniukais ir apsilankysime centriniame parke. Pietūs Naroje.

Pavakary grįšime į Kyotą, kur turėsime laisvą vakarą. Galima užsakyti pramogas paskutiniam vakarui Kyote: tradicinė Kaiseki ryori vakarienė, turas su vietiniu gidu po Kyoto barus, vakarienė su Maiko pasirodymu. Nakvynė Kyote.

Spalio 31 d. Uji arbatos laukai – Koyasan
Paliksime Kyotą ir privačiu transportu vyksime į Uji apylinkes, kurios garsėja japoniška arbata. Turėsime visą pusdienį arbatos pažinimui: aplankysime žaliuojančius arbatos slėnius, laukuose patys skinsime arbatos lapelius, lankysimės mažame vietiniame arbatos fabrikėlyje. Išmoksime teisingai paruošti Matchą ir ragausime 9 rūšių japoniškas arbatas. Čia mūsų lauks ir pietūs.

Po pietų vyksime į Wakayamos prefektūrą – Kii pusiasalį, kuriame keliausime keletą dienų tik privačiu transportu. Tai atokesnės kalnuotos Japonijos vietovės, kur mažiau turistų, galima pasidžiaugti nuostabia gamta ir ramybe.
Pavakary atvyksime į Koyasan – religinį Japonijos centrą, kur prasidėjo Shinto budizmas. Tai ypatinga religinė vieta, kurios įspūdingos šventyklos įsikūrusios šimtamečių kedrų miške. Būtent čia buvo pastatyta pirmoji Shinto budizmo šventykla ir ši religinė forma paplito po visą Japoniją.
Piligrimai iki šių dienų pėsčiomis keliauja senaisiais Kumano Kodo takais į Kumano Sanzan – tris svarbiausias Shinto budizmo šventyklas Japonijoje, kurios įtrauktos į UNESCO pasaulinį paveldą.
Vietiniai vienuoliai yra įsteigę svečių namus Kayasan šventyklų patalpose, kur apsistosime nakvynei. Vienuoliai čia gyvena ir patys, todėl mes kartu su jais dalyvausime rytinėse pamaldose, išbandysime jų vegetarišką virtuvę, stebėsime kasdienį vienuolių gyvenimą.

Lapkričio 1 d. Koyasan – Kumano Hongu Taisha – Kawayu Onsen – Yunomine
Po rytinių pamaldų ir vegetariškų pusryčių šventykloje, mus pasitiks vietinis gidas, kuris papasakos apie vienuolių gyvenimą ir Koyasan istoriją. Kartu su juo aplankysime įspūdingą Koyasan šventyklų kompleksą, pasivaikščiosime milžiniškų kedrų apsuptyje ir seniausiose Japonijos kapinėse.
Vėliau privačiu transportu, kalnuotais miškų keliais važiuosime į Kumano Hongu Taisha medinę šventyklą, prie kurios stovi didžiausi Japonijoje Torii vartai.

Kii pusiasalis garsėja ne tik šventomis vietomis, piligrimų takais, tačiau ir karštosiomis versmėmis – Onsenais. Maudynės karštosiose versmėse užima labai svarbią vietą japonų kultūroje. Kelionės metu privalome tai patirti ne vieną kartą. Kawayu Onsen miestelyje teka karšta upė, kurios natūraliai šiltame baseine galima išsimaudyti!

Vakare aplankysime Yunomine Onsen kaimelį, kuriame yra seniausias Japonijoje onsenas. Japonai tiki, kad onsenų vanduo turi gydomųjų galių – galėsime išbandyti. Šio kaimo centre taip pat yra atviros verdančio vulkaninio vandens vonios, kur galima patiems išsivirti kiaušinių ar daržovių. Japonai sako, kad tai ypač sveikas maistas.
Nakvynei apsistosime Yunomine Onsen kaime, tradiciniuose jaukiuose svečių namuose Ryokan. Mūsų lauks ypatinga vakarienė ir poilsis karštose versmėse.

Lapkričio 2 d. Kumano Sanzan – Shirarahama paplūdimys
Dieną pradėsime nuo išskirtinių pusryčių – ragausime karštose versmėse virto maisto.
Pailsėję ramiame kaimelyje, aplankysime Kumano Nachi Taisha kompleksą. Išvysime antrą pagal aukštį Japonijoje – 133 metrų aukščio Nachi krioklį. Kartu su Seiganto-ji pagoda ir Nachi kriokliu, ši vieta yra vienas įspūdingiausių Japonijos panoraminių vaizdų.

Po pietų privačiu transportu važiuosime panoraminiu keliu, kuris vinguriuoja palei pat vandenyną – vaizdai nuostabūs. Atvyksime į Shirahamos miestą, apsistosime viešbutyje netoli Shirarahamos paplūdimio. Lapkritį vandenyno vanduo dar nėra šaltas (18-20 laipsnių), todėl galima ir išsimaudyti bei pailsėti balto smėlio paplūdimyje.
Shirahama garsėja jūros gėrybių patiekalais, nuostabiais vandenyno vaizdais ir karštosiomis versmėmis. Vakare turėsime progą stebėti ypatingą saulėlydį tarp Engetsu salos uolų.

Lapkričio 3 d. Shirahama – Osaka
Ryte turėsime galimybę apsilankyti Totetore žuvies turguje arba turėti laisvą laiką prie vandenyno.
Pietausime Shirahamos žvejų prieplaukoje – čia jūros gėrybės patiekiamos ant stalo tiesiai iš žvejų laivų. Dideli omarai, krabai, krevetės, moliuskai, jūrų ežiai, aštuonkojai, įvairiausios žuvys – šviežiausia ir aukščiausia kokybė, patiekiama tik japoniškai.

Po pietų apie 2h privačiu transportu keliausime į Osaką.
Nakvynei apsistosime Osakos centre, pasivaikščiosime po vakarėjantį miestą. Sutemus, metro vyksime į Nagai parką. Prieš porą metų Osakos botanikos soduose buvo įkurtas įspūdingas Team Labs instaliacijų parkas.

Daugiau apie Team labs parodas: https://www.teamlab.art/e/botanicalgarden/

Lapkričio 4 d. Osaka – Nakasendo miesteliai (8km žygis)
Anksti ryte vyksime į Nakasendo senuosius kaimus. Edo periodu buvo nutiestas magistralinis Nakasendo kelias tarp Kyoto ir Tokijo. Kelias driekėsi 80km kalnuotu Kiso slėniu, todėl kelionė visada būdavo žygis. Keliautojams pailsėti, šalia kelio buvo pastatyti 11 pašto miestelių. Keletas iš šių miestelių nebuvo sugriauti per karus, puikiai išlaikė senovišką architektūrą ir tradicijas. Tsumago ir Magome yra vieni gražiausių senoviškų Japonijos miestelių, kuriuose gali pasijausti, kaip filme apie samurajus.
Pėsčiomis keliausime akmenimis grįstu keliu, gražiausia istorinio Nakasendo kelio atkarpa tarp Magome ir Tsumago miestelių (apie 8km). Nesunkaus žygio metu pajausime japonišką gamtą, rudens spalvas, susipažinsime su vietiniais gyventojais. Pietums žygyje išbandysime labai populiarius kelioninius O-bento pietus dėžutėse.
Apsistosime Magome arba Tsumago kaime, kur mūsų lauks jauki nakvynė ir vakarienė, paruošta iš vietoje užaugintų produktų.

Lapkričio 5 d. Nakasendo – Fuji ugnikalnis ir ežerai – Hakone
Po japoniškų pusryčių kaime, mūsų lauks privatus transportas ir 3h kelionė Kiso kalnų slėniu link Fuji kalno.
Apie pietus atvyksime prie ežerų, esančių Fuji kalno papėdėje. Pietums prieš akis turėsime ikonišką Japonijos vaizdą – didingą Fuji ugnikalnį. Netoliese aplankysime Momiji corridor – raudonų japoninių klevų alėją.

Žinoma, aplankysime populiariausią Fuji fotografavimo vietą – Chureito pagoda. Turbūt pačios žinomiausios Japonijos nuotraukos darytos būtent čia.
Vakarop keliausime į Hakone miestelį. Nakvynei apsistosime tradiciniame viešbutyje. Turėsime galimybę vėl pailsėti karštose versmėse – onsenuose. Hakone miestelis garsėja onsenais – juk visai šalia garuojantis Owakudani ugnikalnio slėnis. Hakone yra labai populiarus onsenų kurortas Tokijuje gyvenančių japonų tarpe.

Lapkričio 6 d. Hakone – Owakudani – Tokijas
Ryte išsiųsime lagaminus į Tokiją. Šiandien keliausime vietiniais traukiniais. Kelsimės keltuvu į Owakudani slėnį. Garai ir aiškiai juntamas sieros kvapas. Pro keltuvo langą matosi pageltusios uolienos nuo sieros apnašų. Giedrą dieną tolumoje matosi Fuji. Galėsime paragauti juodos spalvos, ugnikalnyje virtų kiaušinių.

Aplankę Owakudani slėnį, vaizdingu traukinio maršrutu vyksime į Odawarą. Odawaroje pakeisime vietinį traukinį į greitąjį Shinkansen ir po pietų būsime Tokijuje.
Metro atvyksime į judriausią pasaulyje traukinių stotį – Shinjuku, kuria per dieną pasinaudoja apie 3 milijonai keleivių. Shinjuku – tai vienas įspūdingiausių centrinių Tokijo rajonų: dangoraižiai, neoninės iškabos, restoranai, parduotuvės, biurai, naktinis gyvenimas, įvairios pramogos ir daugybė žmonių. Turėsime visą vakarą centrinio Tokijo tyrinėjimams kartu su kelionės vadove Jurga, kuri Tokijuje gyveno 4 metus. Aplankysime Kabukicho raudonųjų žibintų kvartalą, Golden Gai šimto barų rajonėlį, prasuksime „1960-ųjų Prisiminimų gatvele“. Apsistosime Shinjuku rajone Tokijuje 3 nakvynėms.

Lapkričio 7 d. Dienos turas po Tokiją
Šiandien keliausime metro po didžiuosius Tokijo centrus – patirsime didžiausio pasaulyje miesto šurmulį. Tokijas laikomas didžiausiu pasaulio miestu pagal savo urbanistinę teritoriją, 37 mln. žmonių – 30% Japonijos gyventojų. Garsėjantis moderniu dizainu, naujausiomis technologijomis, žmonių pilnomis gatvėmis ir metro.
Aplankysime garsiąją ir judriausią pasaulyje pėsčiųjų perėja Shibuya rajone. Pasisveikinsime su garsiuoju šuniu Hachiko. Nuo dangoraižio stogo Shibuya Scramble Square žvelgsime į miesto jūrą. Stebėsimės ekscentriška Harajuku rajono jaunimo mada. Pagal grupės pageidavimus, galėsime aplankyti Akihabaros arba Asakusos rajonus.
Antžeminiu traukiniu, vaizdingu maršrutu per garsųjį Vaivorykštės tiltą, vyksime į dirbtinę Odaibos salą. Odaiba yra vienas iš naujausių rajonų Tokijo mieste, kuris buvo pastatytas ant dirbtinės salos. Odaiboje įsikūrusi populiari Team Labs interaktyvi futuristinė modernaus meno paroda, kurią reikia ne stebėti, o patirti. Vakarienei galėsime išbandyti “Sushi belt” važiuojančias lėkštes arba užsukti į vietinę Izakayą. Nakvynė Tokijuje.

Lapkričio 8 d. Paskutinė kelionės diena Tokijuje – pagal keliautojų norus
Visi turės galimybę pasirinkti, ką dar norėtų pamatyti, nuveikti, patirti ar namo parsivežti.

Siūlytume:

  • Sushi gamybos pamoką su vietiniu šefu
  • Aplankyti gražiausią Tokijo japonišką sodą – Shinjuku Gyoen
  • Įsigyti japonišką peilį ar autentiškų keramikos gaminių
  • Ieškoti nematytų lauktuvių ar užsukti į visai kitokį prekybos centrą
  • Paragauti japoniškus šedevrus, kurių per kelionę dar nematėme

Lapkričio 9 d. Skrydis namo
Anksti ryte išvyksime į Haneda oro uostą. Skrydis: Tokijas – Helsinkis – Vilnius.

MARŠRUTAS

Ši programa yra parengta išlaikant lėtą keliavimo būdą, kad užtektų laiko pasimėgauti ir nereikėtų daug laiko praleisti transporte. Mūsų tikslas yra gilesnis žvilgsnis į Japoniją ir nepamirštamos patirtys, o ne lankomų vietų skaičius. Programa gali būti koreguojama, atsižvelgiant į grupės pageidavimus.

Kelionė numatyta keliaujant privačiu transportu, greituoju Shinkansen traukiniu, miestų metro ir vietiniais traukiniais programoje numatytose vietose.

Apgyvendinimo kokybei ir autentikai skiriame ypatingą dėmesį. Būsite apgyvendinti kruopščiai atrinktuose tradiciniuose japoniškuose svečių namuose “Ryokan” ir “Minshuku” bei japonišką dvasią atspindinčiuose 4* viešbučiuose.

Esant pageidavimui, kelionės vadovė jus palydės į mūsų rekomenduojamus atrinktus restoranus ar tradicinės virtuvės šeimos restoranėlius.

Žemiau pateikiamas kelionės maršruto žemėlapis.

Data: 2024 10 26 – 11 09
15 dienų / 13 nakvynių

Kelionės kaina: 4450 eur + lėktuvo bilietas (apie 1200 eur)
Kelionė brangs nuo 2024 04 26.
Vietos rezervacijai mokamas 1335 eur avansas. Likusi suma – 40 d. iki kelionės.

Grupė: 12 asmenų (minimalus keliautojų skaičius – 6 asmenys)

Į kainą įskaičiuota:

  • Kelionės programa su lietuviškai kalbančia kelionės vadove Jurga Varpučianskiene
  • Apgyvendinimas 4* viešbučiuose (ar atitinkančiuose 4*) ir tradiciniuose svečių namuose dviviečiame kambaryje su pusryčiais
  • Visi pervežimai pagal programą
  • Vietinių gidų paslaugos Kyote, Naroje, Koyasan, Tokijuje
  • 4 vakarienės ir 2 pietūs
  • Įėjimo bilietai į lankomus objektus pagal programą
  • Team Labs bilietai Osakoje ir Tokijuje
  • Apsilankymas Uji arbatos laukuose ir degustacija
  • Lagaminų pervežimo paslaugos
  • Kelionės organizavimo paslaugos

Į kainą neįskaičiuota:

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Helsinkis – Osaka ir Tokijas – Helsinkis – Vilnius
  • Įėjimai į karštąsias versmes “Onsen” (apie 5-10 eur)
  • Sushi gamybos pamoka su šefu (apie 100-120 eur)
  • Papildomos pramogos
  • Draudimas
  • Asmeninės išlaidos

Daugiau informacijos:

Jurga Varpučianskienė – programos autorė ir kelionės vadovė
sveiki@kelioniufejos.lt
+37067249546

KELIONĖS VADOVĖ
JURGA

“Japonija man tarsi antri namai. 4 metai Japonijoje prabėgo tarsi sapnas – tai didžiausias nuotykis!

Gyvenau Tokijuje. Kol mano vyras dirbo lazerių inžinieriumi, aš išbandžiau visiškai naujas veiklas:

  • namie mokiau japonus lietuviškos virtuvės,
  • organizavau renginius ir degustacijas Lietuvos ambasadoje,
  • kartu su japonais pradėjau kurti lino verslą,
  • organizavau keliones lietuviams į Japoniją ir japonams į Lietuvą,
  • dirbau modeliu filmavimuose,
  • pabuvau TV reportere,
  • mokiausi tradicinės japonų keramikos,
  • rašiau mūsų kelionių blog’ą: ryziai.wordpress.com

Savaitgaliais bėgdavome nuo betoninių Tokijo džiunglių į nuostabią Japonijos gamtą ir idiliškus senovinius kaimus. Užlipau į Fuji ir beveik visus 15 aukščiausių Japonijos viršukalnių, slidinėjau, maudžiausi karštose upėse, tyrinėjau kaimelius ir švenčiau su vietiniais festivaliuose. Pamilau vandenyną, išbandžiau banglentę, stebėjau banginius ir nardžiau su delfinais, atradau man naują pasaulį po vandeniu.
Domėjausi Japonijos kultūra, stebėjau ir stebėjausi japonais.

Užburianti šalis, kviečiu patirti Japoniją kartu!”

interneto svetainių kūrimas, verslo valdymo sistemos