Kelionės kitu kampu

Japonija – laukinė gamta, kultūra ir autentiškos patirtys


Geriausias metas keliauti į Japoniją – rudenį! Garuojančios vulkaninės versmės, žygiai gamtoje, raudoni klevai ir giedras dangus. Patirkite, koks šiltas ir spalvotas yra japoniškas ruduo.

Kviečiame į aktyvią pažintinę kelionę dar neatrastais Japonijos takais – RENKAME ANTRĄ GRUPĘ.

Skrydžiai: Vilnius – Helsinkis – Osaka, Tokijas – Helsinkis – Vilnius (Finnair)

2024 m. lapkričio 15 – 30 d.

KELIONĖS AKCENTAI

 • Maža ir jauki grupė – nuo 6 iki 12 asmenų
 • Kartu su kelionės vadovu iš LietuvosŽilvinu, kuris gyveno ir keliavo Japonijoje
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai ir jaukūs tradiciniai svečių namai “Ryokan”
 • Keliausime greitaisiais Shinkansen traukiniais ir privačiu transportu
 • Pabėgsime nuo miestų šurmulio ir turistų pramintų takų į laukinę gamtą milžiniškų kedrų apsuptyje – keliausime Kii pusiasalyje
 • Eisime į 2 žygius per autentiškus Nakasendo kaimus ir piligrimų takais Kumano Kodo
 • Nakvosime senoviškoje troboje Tsumago kaime
 • Lankysimės arbatos laukuose ir patys skinsime jos lapelius
 • Pabūsime švenčiausiose Japonijos vietose Kumano Sanzan ir religiniame piligrimų centre – Koyasan, kur nakvosime šventykloje pas vienuolius
 • Patirsime lėtą gyvenimą idiliškame karštųjų versmių kaimelyje Yunomine
 • Atsipalaiduosime karštose vulkaninėse versmėse – „Onsen“
 • Apsistosime Shirahamoje, kuri garsėja balto smėlio paplūdimiu ir jūrų gėrybių patiekalais
 • Grožėsimės raudonais japoninių klevų lapais ir saulėtu rudeniu
 • Fotografuosime Fuji ugnikalnį iš geriausios apžvalgos vietos
 • Net 3 dienas tyrinėsime vieną įdomiausių pasaulio miestų – Tokiją ir 3 dienas praleisime nuostabiajame Kyote

 

KELIONĖS PROGRAMA

 

Lapkričio 15-16 d. Skrydis Vilnius – Helsinkis – Osaka.

Atskrendame į Osakos oro uostą per pietus. Vykstame į Kyotą, kuriame numatytos net 4 nakvynės. Vakare turėsime bendrą keliautojų susipažinimo vakarienę.

Lapkričio 17 d. Kyoto senamiestis ir Gionas

Pažintį su Japonija pradėsime pasivaikščiojimu su vietiniu anglakalbiu gidu, kuris mums aprodys Kyoto senamiestį, garsiąsias Kiyomizu-dera ir Yasaka šventyklas. Niekur neskubėdami turėsime visą dieną nuostabaus Kyoto senamiesčio ir Giono tyrinėjimams.

Kyotas garsėja arbata, o Matchos puodelis suteiks žvalumo po ilgo skrydžio.

Apsistosime Kyoto centre, šalia senamiesčio tradiciniuose japoniškuose svečių namuose arba tradiciniame viešbutyje.

Lapkričio 18 d. Dienos turas Kyote

Keliausime su privačiu transportu ir vietiniu anglakalbiu gidu po garsiąsias Kyoto vietas: Auksinis paviljonas, Sidabrinis paviljonas, Arashiyama bambukų giraitė. Lipsime į kalną, kur sutiksime laukines beždžiones ir grožėsimės Kyoto panoraminiais vaizdais.

Šios vietos išsibarstę už Kyoto centro, todėl privatus transportas labai patogu.

Laisvas vakaras ir nakvynė Kyote.

Lapkričio 19 d. Dienos turas į Narą

Pirmą pusdienį praleisime senojoje sostinėje Naroje, kuri garsėja šimtametę istoriją turinčiomis šventyklomis. Mus lydės vietinis anglakalbis gidas. Žinoma, susipažinsime su Naros stirniukais ir apsilankysime centriniame parke. Pietūs Naroje.

Pavakary grįšime į Kyotą, kur turėsime laisvą vakarą. Galima užsakyti pramogas paskutiniam vakarui Kyote: tradicinė Kaiseki ryori vakarienė, turas su vietiniu gidu po Kyoto barus, vakarienė su Maiko pasirodymu. Nakvynė Kyote.

Lapkričio 20 d. Uji arbatos laukai – Koyasan

Paliksime Kyotą ir privačiu transportu vyksime į Uji apylinkes, kurios garsėja japoniška arbata. Turėsime visą pusdienį arbatos pažinimui: aplankysime žaliuojančius arbatos slėnius, laukuose patys skinsime arbatos lapelius, lankysimės mažame vietiniame arbatos fabrikėlyje. Išmoksime teisingai paruošti Matchą ir ragausime 9 rūšių japoniškas arbatas. Čia mūsų lauks ir pietūs.

Po pietų vyksime į Wakayamos prefektūrą – Kii pusiasalį, kuriame keliausime keletą dienų tik privačiu transportu. Tai atokesnės kalnuotos Japonijos vietovės, kur mažiau turistų, galima pasidžiaugti nuostabia gamta ir ramybe.
Pavakary atvyksime į Koyasan – religinį Japonijos centrą, kur prasidėjo Shinto budizmas. Tai ypatinga religinė vieta, kurios įspūdingos šventyklos įsikūrusios šimtamečių kedrų miške. Būtent čia buvo pastatyta pirmoji Shinto budizmo šventykla ir ši religinė forma paplito po visą Japoniją.
Piligrimai iki šių dienų pėsčiomis keliauja senaisiais Kumano Kodo takais į Kumano Sanzan – tris svarbiausias Shinto budizmo šventyklas Japonijoje, kurios įtrauktos į UNESCO pasaulinį paveldą.
Vietiniai vienuoliai yra įsteigę svečių namus Kayasan šventyklų patalpose, kur apsistosime nakvynei. Vienuoliai čia gyvena ir patys, todėl mes kartu su jais dalyvausime rytinėse pamaldose, išbandysime jų vegetarišką virtuvę, stebėsime kasdienį vienuolių gyvenimą.

Lapkričio 21 d. Koyasan – Yunomine

Po rytinių pamaldų ir vegetariškų pusryčių šventykloje, mus pasitiks vietinis gidas, kuris papasakos apie vienuolių gyvenimą ir Koyasan istoriją. Kartu su juo aplankysime įspūdingą Koyasan šventyklų kompleksą, pasivaikščiosime milžiniškų kedrų apsuptyje ir seniausiose Japonijos kapinėse.

Kii pusiasalis garsėja ne tik šventomis vietomis, piligrimų takais, tačiau ir karštosiomis versmėmis – Onsenais. Maudynės karštosiose versmėse užima labai svarbią vietą japonų kultūroje. Kelionės metu privalome tai patirti ne vieną kartą.

Po pietų privačiu transportu, kalnuotais miškų keliais važiuosime į Yunomine kaimelį, kuriame yra seniausias Japonijoje onsenas – Tsuboyu onsen. Japonai tiki, kad onsenų vanduo turi gydomųjų galių – galėsime išbandyti. Šio kaimo centre taip pat yra atviros verdančio vulkaninio vandens vonios, kur galima patiems išsivirti kiaušinių ar daržovių. Japonai sako, kad tai ypač sveikas maistas.

Turėsime ilgą vakarą, skirtą ramybei ir poilsiui karštosiose versmėse – “onsenų vakaras”. Išbandysime didžiausią Vakarų Japonijoje onseną po atviru dangumi – Watarase onsen. Apsistosime dvejoms nakvynėms Yunomine Onsen kaime, tradiciniuose jaukiuose svečių namuose Ryokan su privačiu onsenu. Mūsų lauks ypatinga vakarienė, paruošta iš vietinių produktų.

Lapkričio 22 d. Žygis Kumano Kodo piligrimų takais

Dieną pradėsime nuo išskirtinių pusryčių – ragausime karštose versmėse virto maisto.

Pailsėję ir atsigavę, šiandien pajudinsime kojas kalnų takais. Mūsų laukia visos dienos 17 km žygis su nuostabiais panoraminiais vaizdais per kedrų miškus, kalnus, slėnius ir kaimus. Gamta čia visai kitokia! Žygio metu pajausime piligrimų dvasią – būtent šiuo maršrutu piligrimai iki šių dienų keliauja į šventąsias Kumano Kodo vietas.

Pakeliui sustosime šalia garsiosios Kumano Hongu Taisha medinės šventyklos, prie kurios stovi didžiausi Japonijoje Torii vartai.

Norintys lengvesnio žygio, galės rinktis 2-3h žygelį iki garsiosios Kumano Hongu Taisha šventyklos. Arba visą dieną ilsėtis ir lėtai mėgautis karštosiomis versmėmis, kurių čia netrūksta. Nakvynė Yunomine Onsen.

Lapkričio 23 d. Nachi krioklys – Shirarahama paplūdimys

Po žygio pailsėję ramiame kaimelyje, keliausime toliau privačiu transportu. Stabtelėsime netoliese Kawayu Onsen miestelyje, kur teka karšta upė – jos natūraliai šiltame baseine galima išsimaudyti.

Apie pietus aplankysime Kumano Nachi Taisha kompleksą. Išvysime antrą pagal aukštį Japonijoje – 133 metrų aukščio Nachi krioklį. Kartu su Seiganto-ji pagoda ir Nachi kriokliu, ši vieta yra vienas įspūdingiausių Japonijos panoraminių vaizdų.

Po pietų privačiu transportu važiuosime panoraminiu keliu, kuris vinguriuoja palei pat vandenyną – vaizdai nuostabūs.

Atvyksime į Shirahamos miestą, apsistosime viešbutyje netoli Shirarahamos paplūdimio.

Lapkritį vandenyno vanduo dar nėra šaltas (18-20 laipsnių), todėl galima ir išsimaudyti bei pailsėti balto smėlio paplūdimyje.

Shirahama garsėja jūros gėrybių patiekalais, nuostabiais vandenyno vaizdais ir karštosiomis versmėmis. Vakare turėsime progą stebėti ypatingą saulėlydį tarp Engetsu salos uolų. Nakvynė Shirahamoje.

Lapkričio 24 d. Shirahama – Osaka

Ryte turėsime galimybę apsilankyti Totetore žuvies turguje arba turėti laisvą laiką prie vandenyno.

Pietausime Shirahamos žvejų prieplaukoje – čia jūros gėrybės patiekiamos ant stalo tiesiai iš žvejų laivų. Dideli omarai, krabai, krevetės, moliuskai, jūrų ežiai, aštuonkojai, įvairiausios žuvys – šviežiausia ir aukščiausia kokybė, patiekiama tik japoniškai.

Po pietų apie 2h privačiu transportu keliausime į Osaką. Nakvynei apsistosime Osakos centre. Kartu su kelionės vadovu Žilvinu pasivaikščiosime po gyvybingą vakarėjantį miestą. Bus galimybė paragauti gatvėje ruošiamų patiekalų. Norintiems – laisvas laikas. Nakvynė Osakoje.

Lapkričio 25 d. Osaka – Nakasendo miesteliai (8 km žygis)

Anksti ryte vyksime į Nakasendo senuosius kaimus.

Edo periodu buvo nutiestas magistralinis Nakasendo kelias tarp Kyoto ir Tokijo. Kelias driekėsi 80 km kalnuotu Kiso slėniu, todėl kelionė visada būdavo žygis. Keliautojams pailsėti, šalia kelio buvo pastatyti 11 pašto miestelių. Keletas iš šių miestelių nebuvo sugriauti per karus, puikiai išlaikė senovišką architektūrą ir tradicijas. Tsumago ir Magome yra vieni gražiausių senoviškų Japonijos miestelių, kuriuose gali pasijausti, kaip filme apie samurajus.

Pėsčiomis keliausime akmenimis grįstu keliu, gražiausia istorinio Nakasendo kelio atkarpa tarp Magome ir Tsumago miestelių (apie 8 km). Nesunkaus žygio metu pajausime japonišką gamtą, rudens spalvas, susipažinsime su vietiniais gyventojais.

Pietums žygyje išbandysime labai populiarius kelioninius O-bento pietus dėžutėse.

Apsistosime Magome arba Tsumago kaime, kur mūsų lauks jauki nakvynė ir vakarienė, paruošta iš vietoje užaugintų produktų.

Lapkričio 26 d. Nakasendo – Fuji ugnikalnis ir ežerai – Hakone

Po japoniškų pusryčių kaime, mūsų lauks privatus transportas ir 3h kelionė Kiso kalnų slėniu link Fuji kalno.

Apie pietus atvyksime prie ežerų, esančių Fuji kalno papėdėje. Pietums prieš akis turėsime ikonišką Japonijos vaizdą – didingą Fuji ugnikalnį.

Žinoma, aplankysime populiariausią Fuji fotografavimo vietą – Chureito pagoda. Turbūt pačios žinomiausios Japonijos nuotraukos darytos būtent čia.

Vakarop keliausime į Hakone miestelį. Nakvynei apsistosime tradiciniame viešbutyje. Turėsime galimybę vėl pailsėti karštose versmėse – onsenuose. Hakone miestelis garsėja onsenais – juk visai šalia garuojantis Owakudani ugnikalnio slėnis. Hakone yra labai populiarus onsenų kurortas Tokijuje gyvenančių japonų tarpe.

Lapkričio 27 d. Hakone – Owakudani – Tokijas

Ryte išsiųsime lagaminus į Tokiją. Šiandien keliausime vietiniais traukiniais.

Kelsimės keltuvu į Owakudani slėnį. Garai ir aiškiai juntamas sieros kvapas. Pro keltuvo langą matosi pageltusios uolienos nuo sieros apnašų.

Giedrą dieną tolumoje matosi Fuji. Galėsime paragauti juodos spalvos, ugnikalnyje virtų kiaušinių.

Aplankę Owakudani slėnį, vaizdingu traukinio maršrutu vyksime į Odawarą. Odawaroje pakeisime vietinį traukinį į greitąjį Shinkansen ir po pietų būsime Tokijuje.

Metro atvyksime į judriausią pasaulyje traukinių stotį – Shinjuku, kuria per dieną pasinaudoja apie 3 milijonai keleivių. Shinjuku – tai vienas įspūdingiausių centrinių Tokijo rajonų: dangoraižiai, neoninės iškabos, restoranai, parduotuvės, biurai, naktinis gyvenimas, įvairios pramogos ir daugybė žmonių. Turėsime visą vakarą centrinio Tokijo tyrinėjimams. Aplankysime Kabukicho raudonųjų žibintų kvartalą, Golden Gai šimto barų rajonėlį, prasuksime „1960-ųjų Prisiminimų gatvele“.

Apsistosime Shinjuku rajone Tokijuje 3 nakvynėms.

Lapkričio 28 d. Dienos turas po Tokiją

Šiandien keliausime metro po didžiuosius Tokijo centrus – patirsime didžiausio pasaulyje miesto šurmulį. Tokijas laikomas didžiausiu pasaulio miestu pagal savo urbanistinę teritoriją, 37 mln. žmonių – 30% Japonijos gyventojų. Garsėjantis moderniu dizainu, naujausiomis technologijomis, žmonių pilnomis gatvėmis ir metro.

Aplankysime garsiąją ir judriausią pasaulyje pėsčiųjų perėja Shibuya rajone. Pasisveikinsime su garsiuoju šuniu Hachiko. Nuo dangoraižio stogo Shibuya Scramble Square žvelgsime į miesto jūrą. Stebėsimės ekscentriška Harajuku rajono jaunimo mada. Pagal grupės pageidavimus, galėsime aplankyti Akihabaros arba Asakusos rajonus.

Antžeminiu traukiniu, vaizdingu maršrutu per garsųjį Vaivorykštės tiltą, vyksime į dirbtinę Odaibos salą. Odaiba yra vienas iš naujausių rajonų Tokijo mieste, kuris buvo pastatytas ant dirbtinės salos. Odaiboje įsikūrusi populiari Team Labs interaktyvi futuristinė modernaus meno paroda, kurią reikia ne stebėti, o patirti.

Vakarienei galėsime išbandyti “Sushi belt” važiuojančias lėkštes arba užsukti į vietinę Izakayą. Nakvynė Tokijuje.

Lapkričio 29 d. Paskutinė kelionės diena Tokijuje – pagal keliautojų norus

Visi turės galimybę pasirinkti, ką dar norėtų pamatyti, nuveikti, patirti ar namo parsivežti.

Siūlytume:

 • sushi gamybos pamoką su vietiniu šefu
 • aplankyti gražiausią Tokijo japonišką sodą – Shinjuku Gyoen
 • įsigyti japonišką peilį ar autentiškų keramikos gaminių
 • ieškoti nematytų lauktuvių ar užsukti į visai kitokį prekybos centrą

Lapkričio 30 d. Skrydis namo

Anksti ryte išvyksime į Haneda oro uostą. Skrydis: Tokijas – Helsinkis – Vilnius.

MARŠRUTAS

Ši programa yra parengta išlaikant lėtą keliavimo būdą, kad užtektų laiko pasimėgauti ir nereikėtų daug laiko praleisti transporte. Mūsų tikslas yra gilesnis žvilgsnis į Japoniją ir nepamirštamos patirtys, o ne lankomų vietų skaičius. Programa gali būti koreguojama, atsižvelgiant į grupės pageidavimus.

Kelionė numatyta keliaujant privačiu transportu, greituoju Shinkansen traukiniu, miestų metro ir vietiniais traukiniais programoje numatytose vietose.

Apgyvendinimo kokybei ir autentikai skiriame ypatingą dėmesį. Būsite apgyvendinti kruopščiai atrinktuose tradiciniuose japoniškuose svečių namuose “Ryokan” ir “Minshuku” bei japonišką dvasią atspindinčiuose 4* viešbučiuose.

Esant pageidavimui, kelionės vadovė jus palydės į mūsų rekomenduojamus atrinktus restoranus ar tradicinės virtuvės šeimos restoranėlius.

Žemiau pateikiamas kelionės maršruto žemėlapis.

Data: 2024 11 15 – 11 30

Kelionės kaina:

4550 eur + lėktuvo bilietas (apie 1200 eur)

Vietos rezervacijai mokamas 1365 eur avansas. Likusi suma – 40 d. iki kelionės.

Grupė: 12 asmenų (minimalus keliautojų skaičius – 6 asmenys)

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionės programa su lietuviškai kalbančiu kelionės vadovu Žilvinu Žebrausku
 • Apgyvendinimas 3-4* viešbučiuose ir tradiciniuose svečių namuose dviviečiame kambaryje su pusryčiais
 • 5 vakarienės ir 3 pietūs
 • Visi pervežimai pagal programą
 • Shinkansen traukinio bilietai
 • Vietinių gidų paslaugos Kyote, Naroje, Koyasan, Tokijuje
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus pagal programą
 • Team Labs bilietai
 • Apsilankymas Uji arbatos laukuose ir degustacija
 • Lagaminų pervežimo paslaugos
 • Kelionės organizavimo paslaugos

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Helsinkis – Osaka ir Tokijas – Helsinkis – Vilnius
 • Įėjimai į karštąsias versmes “Onsen” (apie 5-10 eur)
 • Sushi gamybos pamoka su šefu (apie 100-120 eur)
 • Papildomos pramogos
 • Draudimas
 • Asmeninės išlaidos

Daugiau informacijos:

Jurga Varpučianskienė – programos autorė

sveiki@kelioniufejos.lt

+37067249546

KELIONĖS VADOVAS
ŽILVINAS ŽEBRAUSKAS

Japonija man be galo įdomus ir dinamiškas pasaulis. Čia susipina viskas, kas tik gali susipinti.

Tikras pažinimas ateina per patirtis, neužtenka tiesiog iš tolo pamatyti, norisi paliesti, pasikalbėti, užuosti, užlipti ar pasinerti.

Salų šalį galima lankyti daugybę kartų ir kiekvieną sykį pažinti vis per naujus pjūvius. Net nekalbu apie milžinišką jos dydį ir skirtingus regionus. O tų pjūvių – daugybė. Japoniją galima pažinti vien per šventyklas ir kultūrą. Išragauti per įvairiausius gastronominius patyrimus. Ieškoti kuo keistesnių ar įdomesnių pramogų. Bastytis tik po miškus, slėnius, kalnus, krioklius ir nacionalinius parkus. Lėtai keliauti vietiniais traukiniais stebint mažųjų miestelių gyvenimą ir įpročius. Aplankyti tik didžiausius miestus ir paskęsti jų sustyguotoje beprotybėje. Patikinu – per kiekvieną pjūvį ši šalis pasirodys vis kitokia.

Slidinėjimas tarp medžių pusnyse, mažų kaimelių ramybė su garuojančiomis karštosiomis versmėmis, vaizdai lekiantys pro langą važiuojant greituoju traukiniu, Tokijo ar Osakos neišsemiamos patirtys – tai man yra Japonija.

interneto svetainių kūrimas, verslo valdymo sistemos